İncelme ve Selülitlerden Kurtulmak İçin Etkili Yöntemler

/ / İncelme ve Selülit

Bölgesel fazlalıklarından yakınan her bireyin isteğidir incelmek. Özellikle yaz aylarının yaklaşması ile zayıflama ve selülitlerden kurtulma için çeşitli diyetler, sporlar yapılsa da bunların yanı sıra farklı cihazlarla da bölgesel incelme uygulamaları yapılmaktadır. Bu uygulamalar çok çeşitli olup bölgesel yağların eritilmesi, alınması gibi mantığa dayanmaktadır. Son zamanlarda artan stres ortamları nedeni ile bireyler çok daha fazla sağlıksız gıdalarla beslenmektedir. Bu da bireylerde aşırı yağ birikimine neden olmaktadır. Bu yağların bazı bölgelerde birikmesi ile görüntü bozukluğu oluşmakta ve selülit denmektedir. Özellikle kalça ve üst bacak kısmında bulunan selülitler, görüntü olarak oldukça kötü durmakta ve sağlıksız olmaktadır. Düzenli spor yapılması ile bu bölgede yağ birikimi engellenebilir. Bunun dışında sürekli oturmak da bu bölgede yağ birikimini hızlandırmaktadır. Çeşitli yöntemler ile hem selülitlerden hem de bölgesel yağlardan kurtulmak mümkündür.

Selülit ve Bölgesel Yağlar Neden Oluşur?

Selülit, bireylerin çok fazla hareket etmemesinden, spor yapmamasından, sağlıksız beslenmesinden meydana gelmektedir. Aynı zamanda yürümeyen ve sürekli oturan bireylerin en büyük problemleri arasındadır. Bireyler yürümedikleri zaman bacaklarındaki kasları çalışmayacak ve burada yağ birikimi çok kolay bir şekilde gerçekleşecektir. Kasların çalıştığı bölgede yağ birikimi olması düşüktür. Bölgesel fazlalıkların olması da bireylerin vücut yapılarına bağlı olduğu gibi, o bölgedeki kaslarını çalıştırmamalarına da bağlıdır. Örneğin, bireyler yürüyüş yapmaz, hareket etmez ve sürekli otururlarsa, tükettikleri yağlar karın ve bacak bölgelerinde birikmektedir. Bu a bölgesel kiloya neden olmaktadır. Aynı zamanda kollarını çok çalıştırmayan bireylerde de üst kollarında şişme gözlemlenebilir. Özellikle basen ve yan kısımlar da hareketsizlikten ve sürekli oturmaktan oluşmaktadır. En büyük neden hareketsiz kalmak ve spor yapmamaktır. Bunun yanında ise sağlıksız beslenmek ve sürekli abur cubur tüketmek de yağ birikiminin artmasını sağlar.

Selülit ve İncelme İçin Hangi Uygulamalar Yapılır?

Selülit ve incelme için, spor ve sağlıklı beslenmenin yanı sıra, çeşitli uzun süreli kalıcı yöntemler de uygulanmaktadır. Bu yöntemlerde bireyler daha hızlı bir şekilde fazlalıklarından kurtulmuş olmakta ve kalıcılık süresi biraz daha uzun olabilmektedir. Özellikle aşırı derecede fazlalığı olan bireylerin tercih ettiği bu yöntemler uzmanlar tarafından uygulanmaktadır. Uygulamalar yapılmadan önce iyi bir şekilde araştırılmalı ve alanında uzman bireylerden yardım alınmalıdır. Bu sayede bireyler daha sağlıklı bir şekilde incelmiş olacak ve selülitlerin kurtulmuş olacaklardır. Bu uygulamalar, Lipoliz, Radyofrekans, Mezoterapi, Karboksiterapi, Detoks, Ultrakavitasyon ve dalga tedavileri gibi uygulamalardır. Bu gibi çeşitli yöntemlerle yağlar eritilmekte, yakılmakta ve alınmaktadır. İşlemlerin alanından uzman bireyler tarafından yürütülesine dikkat edilmelidir. Bu sağlık açısından oldukça önemlidir. Eğer alanında uzman bireylerden yardım alınmazsa bireylerde çeşitli semptomlar görülebilir ve geri dönüşü olmayan bozukluklar meydana gelebilir.

Selülitlerden kurtulmanın bir diğer yolu ise incelme ve sıkılaşmaya yardımcı olan kremler kullanmaktır. Kremler düzenli kullanıldığında selülitlerden kalıcı bir şekilde kurtulunabilir. Bu alanda en etkili kremlerden bir tanesi olan MATRIGEN® PPC Krem‘i öneririz.

Selülit ve İncelme İşlemleri Kimlere Uygulanır Ve Hangi Yaştan İtibaren Uygulanabilir?

Selülit ve incelme uygulamaları, bölgesel fazlalığı olan herkese yapılabilir. Bunun dışında yaş olarak küçük bireylere uygulanması tavsiye edilmez. Özellikle ergenlik ve çağı ve altındaki yaşlara uygulama yapılmaz. Bu yaşların üzerinde ve bölgesel fazlalığı çok fazla olan bireylere uygulanmaktadır. Selülitlerinden ve bölgesel yağlarından kurtulmak isteyen kadın erkek her bireye uygulanabilir. Özellikle bayanlarda daha fazla uygulandığı bilinmektedir. Bu işlemlerden sonra bireyler kendilerine dikkat etmelidirler. Spor yapmaya önem vermeli ve inceltme yaptıkları bölgelerde yağ oluşumunu engellemelidirler. Bu sayede uzun süre ince ve sağlıklı olacaklardır. Özellikle selülitlerin oluşmaması için gıda tüketimine dikkat edilmeli, sürekli hareket edilmeli ve bu bölgede yağ birikimi engellenmelidir.

YUKARI
Bilgi Al
Bilgi Al x

Ünvan